پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای:


مدیران فنی پایانه‌ها ایمنی خودروها را با دقت بیشتری رصد کنند.

تاریخ انتشار:

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، گفت: با توجه به سفرهای هفته آخر شهریورماه و سفرهای اربعین، مدیران فنی پایانه ها باید ایمنی خودروها را با دقت بیشتری رصد کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، الله یاری در سفر به استان یزد در بازدید از مراکز معاینه فنی و پلیس راه عبدالمالک اظهار داشت: باسکول پاسگاه یزد ـ کرمان بازدید شد و در نشستی که با رئیس پاسگاه برگزار شد، مسائل و مشکلات این پاسگاه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: نحوه تبادل اطلاعات دستگاه سپهتن، از مسائل مطرح شده توسط رئیس این پاسگاه بود که موضوع مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

الله یاری همچنین با اشاره به بازدید از عملکرد مدیران فنی ترمینال مسافری غدیر به عنوان بزرگترین پایانه حمل مسافر استان یزد، تاکید کرد: با توجه به سفرهای آخر تابستان و سفر اربعین، لازم است دقت بیشتری در کنترل سامانه سپهتن با توجه به ابلاغیه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شود.

وی همچنین خواستار دقت بیشتر در کنترل لاستیک های ماشین، وضعیت فنی خودروها و چکش های ایمنی خودروها شد.

الله یاری با اشاره به بازدید از مراکز معاینه فنی نیز، بیان کرد: در مراکز معاینه فنی با توجه به ابلاغیه های جدید، دو مورد مدنظر قرار گرفته که یکی بحث رمزنگاری اطلاعاتی است که به سامانه سیم فا ارسال می شود و ثبت اطلاعات دور موتور در هنگام تست اطلاعات کدری که این موارد باید در این مراکز اجرایی شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یکی از معضلات موجود، بحث آلودگی محیط زیست است که نحوه و کنترل ناوگان سنگین با دقت بیشتری انجام می شود و اگر نقص یا موردی بود در مراکز تذکر داده می شد تا اگر در روند بررسی مشکلی وجود دارد، رفع شود.

الله یاری تاکید کرد: یکی از اهداف سازمان راهداری، حفظ ایمنی تردد است و یکی از پارامترهای ایمنی سیستم ترمز ناوگان با توجه به تناژ ناوگان و بحث کدری برای حفظ آلودگی محیط زیست است که این موارد باید به طور جدی مدنظر مدیران فنی پایانه ها باشد.

گفتنی است؛ در این سفر از مراکز معاینه فنی مهریز، یزد، میبد و اردکان همچنین از وضعیت باسکول های پاسگاه های عبدالمالک یا یزد ـ کرمان، بازدید شد.مشخصات:
نظرات: *