پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد:


واحدهاي خدمات بين‌راهي نظام‌مند و ساماندهي مي‌شوند

تاریخ انتشار:

در جلسه كميته نظارت بر عملکرد مجتمع ها و اماکن خدمات ده بین راهی بر ضرورت ساماندهي‌ و نظام‌مند شدن این واحد ها در محورهاي مواصلاتی استان يزد تاكيد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد، حامد معتمدی، معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، در اين جلسه اظهار داشت: با توجه به اهميت نظارت بر اماكن خدمات رفاهي بين راهي هم به لحاظ كيفيت خدمات و هم از نظر كسب رضايت مردم و مسافران از اين مراكز همچنين رعايت بهداشت عمومي، لازم است نظارت مستمر و دوره اي از اين مراكز انجام شود.

وي افزود: وزارت كشور، وزارت راه‌ و شهرسازي، سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در اين زمينه تفاهم‌نامه‌اي نيز با يكديگر منعقد كرده‌اند.

معتمدی در مورد تعطيلي برخي واحدهاي بين‌راهي بيان كرد: براي اين واحدها كه اغلب يا فاقد مجوز هستند يا مسائل بهداشتي را رعايت نمي‌كنند، مبادرت به تنظيم اخطاريه شده كه بر اساس قانون در صورت اخطار كتبي و پايان زمان مقرر براي رفع نواقص اعلام شده و عدم توجه به رفع آن توسط صاحبان مراكز خدماتي، مراتب به دبيرخانه كميته ويژه نظارت ارجاع مي‌شود تا در مورد آن تصميم‌گيري شود.

حامد معتمدي ادامه داد: يكي از مباحثي كه در سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي به دليل تردد گردشگران داخلي و خارجي عنوان يك دغدغه مطرح است، سطح خدماتي است كه در مجتمع‌هاي خدماتي و رفاهي ارائه مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه حتي گردشگران كشورهاي همسايه به بحث بهداشت حساس شده‌اند و بویژه این مهم در سفرهای اربعین خودش را نشان داد، افزود: در زمينه نظافت و ساختار سرويس‌هاي بهداشتي مشكلاتي وجود دارد كه به شدت در اين زمينه حساسيت داريم و اين موضوع در جلسات و بازدید های انجام شده به صاحبان واحدهاي خدمات بين‌راهي تاكيد شده است.

معتمدي يادآور شد: برخي موارد در گذشته مورد توجه قرار نمي‌گرفت اما اكنون در واحدها به ويژه واحدهاي جديد‌الاحداث، مواردي از جمله مباحث صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت مسایل محیط زیستی، ایجاد اتاق مادر و كودك و ... مورد توجه جدي قرار گرفته است.

وي خواستار هماهنگي بيشتر دستگاه‌هاي متولي براي فراهم كردن بسترهاي لازم به منظور اعمال قانون شد و افزود: بايد بتوانيم از اين پتانسيل‌ها استفاده كرده و برخوردهاي قانوني را در مورد مراكز غيرمجاز و غيربهداشتي در مواقع لزوم انجام دهيم.

معتمدي خاطرنشان كرد: سياست سازمان ما اين است كه به جمع‌آوري واحدهاي فاقد مجوز و منفرد اقدام كنيم كه در اين راستا گسترش اين واحدها نيز متوقف شده است.

وي اظهار داشت: برخي مجتمع‌ها را نيز واگذار كرده‌ايم و به دنبال اين هستیم كه واحدهايي كه قابليت تبدیل شدن به مجتمع را دارند، نظام‌مند كنيم و به تدريج آنهايي كه در فواصل كم و یا فاقد استانداردهاي اوليه هستند را از رده خدمات رساني خارج كنيم.

معتمدی در پایان افزود: این اداره کل در نظر دارد در آینده ای نزدیک طی فراخوانی از علاقه مندان به سرمایه گذاری در احداث مجتمع های خدماتی رفاهی دعوت به همکاری کند. ​مشخصات:
نظرات: *